SEARCH

VASKALA

Zīmolu VASKALA veido divas jaunas, radošas un talantīgas dizaineres: Ērika Rudika un Ekaterina Polanska. Zīmols dibināts 2015. gada vasarā. VASKALA piedāvā augstas kvalitātes ādas somas ar askētisku un mūsdienīgu dizainu. Lūdzu Ēriku un Ekaterinu pastātīt vairāk par zīmola tapšanas procesu, pašu produktu, kā arī nākotnes plāniem. 

STĀSTS 

Ērika un Ekaterina 4 gadus mācījās Rīgas Amatniecības vidusskolā, ādas apstrādes nodaļā. Meitenes sapņoja kļūt par apģērbu dizainerēm un tieši apģērba dizains bija tas, ko abas apguva. Sākotnēji tieši apģērba formas un kolekciju veidošana bija meiteņu sapnis. Pabeidzot skolu, neviena tā arī neaizgāja darboties šajā jomā. Ērika pabeidza vizāžistes kursus un  sāka strādāt par vadītājas vietnieci apģērbu veikalā MAX MARA, bet Ekaterina aizrāvās ar fotogrāfēšanu. Pagāja aptuveni 2 gadi līdz meitenes atkal satikās. Ērika uzrunāja Ekaterinu, jo tomēr doma par idejas realizēšanu tieši modes jomā nelika mierā. Apsverot visus par un pret, meitenes nolēma par labu tieši ādas aksesuāru izveidošanai. Lai gan pirms somu realizēšanas,  praktiski spēki tika izmēģināti arī savas apģērbu kolekcijas izveidošanā. Bija iegādāti skaisti audumi un meitenes pašas uzšuva savu pirmo kolekciju. Pirmie apģērbu prototipi tika pārdoti īsā laika periodā un pašām dizainerēm iznākums ļoti patika, bet tomēr gribējās pamēģināt kaut ko citu. Kad pirmā soma bija gatava, Ērika un Ekaterina saprata, ka tieši somu dizains ir tas, kam viņas vēlas pievērsties primāri. Tā pamazām tika šūti pirmie ādas somu modeļi un meitenes sāka veidot savu jauno zīmolu VASKALA

NOSAUKUMS

Nosaukuma stāsts ir interesants un tiešām oriģināls. Meitenes stāsta, ka atrast kompromisu tieši par zīmola nosaukumu esot bijis visgrūtāk. Ekaterina nāca klajā ar savu priekšlikumu, sastādot matemātisku formulu, kurā tika aprēķināts, cik daudz vārdu sanāk no viņu pašu, vecāku, vecvecāku vārdiem un uzvārdiem. Rezultātā meitenes ieguvas vairāk kā 500 000 variantus. Izvēlēloties vairākus variantus, kuriem tika meklēts arī tulkojums, visvairāk acīs iekritis VASKA, kas no somu valodas nozīmē soma. Lai vairāk pietuvinātos dzimtajai Latvijai, nosakumam VASKA tika pielikta klāt galotne -la – , tā rezultātā tapa VASKALA

VĒSTĪJUMS

Zīmola vēstījums: labāk investēt dārgākās un kvalitatīvākās lietās, kuras būs lietojamas vairākas sezonas pēc kārtas. Nekas nav dārgāks par apģērbu vai aksesuāru, kuru vari uzvilkt tikai vienu reizi. Domājot tieši par zīmola produktu klāstu, meitenes nav atmetušas domu par to, ka nākotnē skaistās ādas somas varētu papildināt arī  apģērbi un citi aksesuāri. Kaut gan pašlaik galvenais akcents tiek likts tieši uz somām, jo jebkura hand-made izstrādājuma ražošana ir ļoti dārga. Pirmajā brīdī varētu šķist, ka zīmola VASKALA somas ir dārgas, bet patiesībā tām ir ļoti optimāla cena. Brīdis no skices uzzīmēšanas un gatavas somas prezentēšanas ir ārkārtīgi laikietilpīgs, kas prasa lielus finansiālos līdzekļus. Cilvēki ir pārāk pieraduši pie fast and cheap modes, kas kalpo salīdzinoši īsu laika periodu un ātri zaudē aktualtāti. Dizaineres uzskata, ka labāk ir mēģināt pieradināt patērētāju pie augstas kvalitātes preces, jo tā ir ilgtermiņa investīcija. 

MISIJA

Zīmola VASKALA misija ir veiksmīga darbība modes industrijā, ražojot augstas kvalitātes, praktiskus, ilgi kalpojošus, videi draudzīgus aksesuārus ar universālu dizainu, veicinot Latvijas dizaina popularitāti  un atpazīstamību gan vietējā tirgū gan pasaules modes tirgū.

NĀKOTNES PLĀNI

Jaunās dizaineres nākotnē plāno nostabilizēt kvalitatīvu ādas somu dizainu, kā arī citus ādas izstrādājuma aksesuārus, lai pieprasījums būtu ne tikai Latvijā, bet arī tiktu realizēts eksports. Sākotnēji jau tika pieminēts, ka Ērika un Ekaterina pieturas pie domas arī par apģērbu ražošanu. Meitenes uzskata, ka nākotnē VASKALA ādas somas noteikti papildinās arī apģērbu kolekcijas.

Vēlu veiksmi zīmolam VASKALA, gaidīsim jaunumus! 

Foto: Ekaterina Polanska

You May Also Like

Leave a Reply