SEARCH

YAYOI

Pirms kāda laika, ziņoju savā instagram profilā par nesen radīto  aksesuāru zīmolu  YAYOI. Zīmols ir pavisam jauns – kopš 2013.gada 23.augusta. Šajā datumā sabiedrībai bija iespēja apskatīt jaunā zīmola mājas lapu un online veikalu Etsy.com Zīmola veidotājas ir divas draudzenes – Jevgēnija un Lidija. Meitenes stāsta, ka sākumā lielu publikas interesi piesaistīja zīmola sociālo tīklu profili. Tas palīdzēja tikt pie pirmajiem pasūtījumiem. Šajā vasarā veiksme tika izmēģināta arī dažos Jūrmalas concept veikalos. Meitenes bija saņēmušas ļoti pozitīvu reakciju no apkārtējiem un saprata, ka ir uz pareizā ceļa. 

Kā radās ideja par zīmolu? Ideja radās aptuveni gadu atpakaļ, kad dzīvojām vienā no Londonas radošākajiem rajoniem. Īstenda ir slavena ar savu māksliniecisko vidi. Tur dzīvo un strādā jauni, kreatīvi cilvēki no dažādām pasaules malām. Londonā dzīvojošie cilvēki nebaidās eksperimentēt ar savu izskatu un brīvi pauž savu radošo personību ar neatkārtojamu ģērbšanās stilu. Individualitāte tiek augsti vērtēta, tāpat kā ekskluzīvi hand-made aksesuāri un citi izstrādājumi. Visa piedzīvotā rezultātā, radās  doma par unikālu aksesuāru kolekciju. Idejas radās pakāpeniski, sākām meklēt materiālus, zīmēt dizainus. Principā, pie rotu zīmola jau sākām strādāt Londonā. Pēc pusgada, atgriežoties Latvijā, sākām intensīvi strādāt un beidzot realizējām visas idejas. Pēc mūsu domām, vislabāk zīmolu ir radīt savā dzimtajā vietā un pēc tam to pārstāvēt pasaulē.  

Cik liela cilvēku komanda ikdienā strādā pie zīmola? Zīmola idejas autores esam mēs – Jevgēnija un Lidija. Esam draudzenes kopš skolas laikiem. Mūs vienmēr ir vienojusi līdzīga gaume un stila izjūta. Lidija ir sadarbojusies ar vairākiem Eiropas klubiem, veidojot kostīmus deju šoviem, bet man jau ir bijusi pieredze aksesuāru  zīmolu veidošanā. Rast jaunas sadarbošanās iespējas un piesaistīt klientus  palīdz Marina, kura strādā vienā no lielākajiem e- komercijas uzņēmumiem Baltijā. Apvienojot visu mūsu zināšanas, YAYOI komanda spēj īstenot savas idejas un radīt kvalitatīvas, oriģinālas rotas. 

Kāpēc tieši YAYOI? (nosaukuma izvēle) Mūsu iecienīto japāņu mākslinieci sauc YAYOI KUSAMA, kuras ekstrenciskās un rezonējošās izstādes ir tā vērtas, lai tajās uzkavētos… Apmeklējot KUSAMAS retrospekcijas izstādi Teitā, viņas dīvainā psihodēliskā māskla neatstāja mūs vienaldzīgas. Bijām tik iedvesmotas,ka nolēmām  nosaukt zīmolu viņas vārdā. 

 Kā ir veidojies zīmola ‘rokraksts’? (dizainu un krāsu izvēle)Mēģinam veidot vienkāršas, bet vizuāli iespaidīgas rotas. Izmantojam neparastus materiālus, kuru meklēšanai un izvēlei veltam daudz laika.  Dažu mūsdienu mākslinieku darbi iedvesmo mūs,  veidot rotas košās krāsās.  Veidojot jaunu rotaslietu, bieži vien atgriežamies pie izstāžu katalogiem vai kāda atsevišķa mākslas darba, kura krāsu gamma  neatstāja mūs vienaldzīgas. 

Uz pašreizējo brīdi, cik rotaslietu dizainus piedāvājat?Pirmajā kolekcijā, kas saucās “Long Time Ago”, ir aptuveni 20 rotas. 

Kādi ir jūsu galvenie iedvesmas avoti, veidojot jaunus rotu dizainus? Kādu laiku dzīvojot dažādās Eiropas valstīs, mēs guvām iedvesmu no dienvidnieku brīvā gara un metropoļu nepieradinātās modes. Pirmā YAYOI kolekcija “Long Time Ago” tapa,  iespaidojoties no Londonas ielu modes, popārta un neatkārtojamās Vidusjūras dabas. 

 Vai nākotnē plānojat papildināt aksesuāru klāstu?Pie sasniegtā noteikti neapstāsimies. Jau tagad strādājām pie nākamās kolekcijas, kā arī pilnveidojam esošo. 

 Kur var iegādāties YAYOI aksesuārus? Mūsu rotas var iegādāties Jūrmalā – KATANA STUDIO un Rīgā – “LOOK AT RIGA”, “POP  – UP STORE”. Protams, jau iepriekš minētajā etsy.com Nākotnē plānojam sadarboties ar vēl citiem latviešu zīmolu veikaliem. 

No kādiem materiāliem tiek gatavotas rotas un vai viss ir roku darbs?Visas rotas ir roku darbs, gatavotas no kvalitatīviem un oriģināliem materiāliem – akmeņiem, īstiem jūras koraļļiem, bārkstīm, krāsainām virvēm, kristāliem un metāla ķēdēm. Daļu no materiāliem iegādājamies Latvijā, citus – pasūtam no ārzemēm.

Kāds ir zīmola galvenais vēstījums klientiem? YAYOI novēl nebaidīties, būt spilgtiem, radoši attiekties pret savu tēlu un iedvesmot apkārtējos!

Photos: www.yayoi.eu 

You May Also Like

Leave a Reply