SEARCH

WUKI SMUKI

Jau pirms kāda laika biju ziņojusi, ar Facebook un Instagram palīdzību, par savu viesošanos pie nesen radītā zīmola Wuki Smuki. Zīmols principā ir radies pirms mazāk kā mēneša. Pie Wuki Smuki ierodos saulainā februāra dienā, smaidīga mani sagaida zīmola dizainere Viktorija. Jā, pie viņiem ir vērts aiziet, telpas ir burvīgas – gaišas un patīkamas. Ja  kādam ir vēlme tiešām turp doties, tad daru Jums zināmu, ka Wuki Smuki atrodas Ģertrūdes ielā 69/71 ( iepriekš gan jāpiezvana un jāsarunā viesošanās laiks) Viktorija ir ļoti atsaucīga, ļaus visu apskatīt un arī uzlaikot. Wuki Smuki sevi pozicionē kā bērnu apģērbu zīmolu, bet arī mammas var pasūtīt skaistas lietas, pieskaņojoties savām mazajām dāmām.

  Wuki Smuki dizainere Viktorija Birjukova ar meitu

Kā radās ideja par zīmolu Wuki Smuki?  Es  vienmēr esmu gribējusi uztaisīt kaut ko savu, ne tā, kā vienmēr – ar citiem kopā. Gribējās izveidot, ko jaunu, kam nav vēl vēstures un  pašai radīt šo vēsturi. Man bija skaidra ideja par to, ko es vēlos. Sākotnēji es sāku zīmēt printus jeb skices ar attēliem, kurus pēc tam varētu drukāt uz apģērba. Pats pirmais un vispopulārākais ir prints, kas saucās JŪRMALA  (skat. attēlu zēmāk)  ( Piez. Jā, vēl nepiebildu to, ka Wuki Smuki savus printus drukā arī uz Iphone vāciņiem, tādā veidā iegūstot ļoti oriģinālus vāciņu noformējumus.) Zīmēju jau kopš bērnības, mana mamma ir konstruktore un šuvēja, tāpēc mums mājās vienmēr kaut kas bija saistīts ar šūšanu, apģērbiem un klientiem. Man ļoti patika šūt un griezt jau bērnībā, mamma vienmēr arī ļāva man to darīt. Dažreiz pat griezu klientu audumus, bet viņa par to neko neteica, vienmēr citiem  paskaidrojot, ka mājās ir māksliniece.  Pēc pirmās meitas piedzimšanas, es sāku šūt viņai un tad jau arī radās mans blogs. Blogā izvietoju savus veikumus un jau pēc laika cilvēki sāka jautāt, lai arī viņiem uzšuju, ko tādu.

Kāpēc tieši Wuki Smuki? Runājot par zīmola nosaukuma izvēli, skaidrojums ir pavisam vienkāršs. Smuki, tas ir latviski saprotams, ka konkrētā lieta, mūsu gadījumā apģērbs, kā arī citi aksesuāri ir pievilcīgi. Wuki Smuki sevi pozicionē kā latviešu zīmolu un mēs par to lepojamies. Mums ir klienti arī no citām valstīm, ir patīkami teikt, ka esi no Latvijas. Bieži vien nākas skaidrot, kur mēs vispār atrodamies, bet ir gandarījums, ka arī mazā Latvija spēj sevi prezentēt ārpus valsts robežām. Otra zīmola nosaukuma daļa Wuki ir skaidrojums tam, kā es sevi saucu bērnībā. Es nevarēju izrunāt Vika, tāpēc dēvēju sevi par Vuki, to visu apvienojot radās Wuki Smuki. Cilvēki gan jautā, kāpēc nosaukumā nav parastais ‘V’, tas skaidrojams ar to, ka tomēr arī dubulto ‘W’ nosaukums izskatās starptautiskās. Kā jau minēju, mēs lūkojamies sevi prezentēt arī citur pasaulē, tāpēc tas dubultais ‘W’  liekas piemērotāks.

 Kādi apģērbu piedāvājumi ir pieejami pieaugušajiem?  Principā visi printi, kas redzami uz mūsu krekliņiem, ir pieejami arī pieaugušajiem. Citādāk ir ar šūtajiem apģērbiem, tie tiek šūti bērniem. Protams, ja mamma vēlas ar meitu vienāda dizaina apģērbu, ir iespējams individuālais pasūtījums un tiks izgatavots vienojošs apģērbs abām dāmām. Ir iespējami arī individuālie pasūtījumi krekliņiem. Cilvēks var pasūtīt jebkādu printu, kādu viņš vēlas. Rezultātā viņš iegūs krekliņu ar savu pasūtīto printu, kā arī, varu uzdāvināt, šim krekliņam zīmēto, skici.

 Vai Tu savas meitas ģērb tikai Wuki Smuki zīmolā? Man ir kaut kādas maiciņas, bet pārsvarā ir tā, ka visu nopērk klienti. Tad pašai savas meitas sanāk tērpt tajā, kas paliek pāri. Principā, no tā visa, ko mēs ražojam, varu teikt, ka meitenēm ir ļoti maz.

 Vai par  apģērbu modelēm tiek izvēlētas pašas meitas? Jā, mums bija foto sesija, kurā piedalījās arī viņas. Nevarētu teikt, ka tas ir viegli, jo arī manām kolēģēm ir meitas, līdz ar to, ir grūti viņas savaldīt. Viņas viena otru pazīst un veidojas bardaks foto sesijas laikā, man pat fotogrāfe teica, ka labāk tomēr ņemt bērnus, kas viens otru nepazīst, jo tad darba process ir daudz vieglāks.

 Vai jūti, ka arī Tavām meitām ļoti patīk mode? Jā, tas ir nenoliedzami, viņas ir lepnas. Viņām patīk sevi ieraudzīt  fotogrāfijās ar Wuki Smuki apģērbu mugurā.

Kādus apģērbu modeļus Wuki Smuki piedāvās bērniem pavasara/vasaras kolekcijā?  Mums tagad būs pabeigta pavasara/vasaras kolekcija, tajā būs kleitas, svārki, ļoti jaukas bikses. Pie svārkiem un biksēm būs pieskaņotas maiciņas ar konkrētiem printiem. Runājot par krāsām, arī krāsas būs saskaņotas, katram komplektam. Pārsvarā dominēs spilgtas krāsas – dzeltenā un sarkanā. Vēl ļoti aktuāls krāsu salikums būs  tumši zilā un sarkanā krāsa.

Kā radās doma, papildus apģērbiem, ražot arī Iphone vāciņus? Man un manām kolēģēm ir jaunākais Iphone. Meklējot vāciņus jaunajiem telefoniem, sapratām, ka piedāvājums mūs neapmierina. Sākām domāt, ka savus printus varētu izmantot arī vāciņu apdrukāšanā. Tas bija ļoti ilgs un sarežģīts process līdz atradām kvalitatīvas vāciņu sagataves. Grūti bija atrast arī bāzes, kur apdrukā tieši Iphone 5 vāciņus. Mums tomēr izdevās rast labāko risinājumu apdrukas realizēšanai, tagad esam priecīgas, ka varam ‘ietērpt’ arī savus telefonus. Vēl izgatavojam vāciņus Iphone 4. Nākotnē mēģināsim realizēt vāciņus citiem viedtālruņiem.

Vai visas skices zīmē pati? Jā, visas skices ir manis pašas zīmētas, tās arī saglabāju, lai ir ko pārskatīt un parādīt citiem.

 Kas ir Tavi iedvesmas avoti? Reizēm tās ir dziesmas, to rezultātā rodas idejas zīmējumiem. Protams, manas meitas arī ir mans iedvesmas avots. Saviem zīmējumiem izmantoju akvareļu krāsas, kā arī speciālas pildspalvas ar kurām var zīmēt un krāsot. Vairums skices tiek realizētas un tiek drukātas uz krekliņiem, bet ir arī tādas, ko paglabāju nākotnes projektiem.

 Ko Tev patīk visvairāk zīmēt – cilvēkus, dzīvniekus, lietas? No sākuma man vislabāk patika zīmēt cilvēkus un dzīvniekus. Pēc kāda laika man sāka interesēt zīmēt, ne tikai pašus personāžus, bet arī atbilstošu fonu. Kopumā gribējās attēlot veselu stāstu. Tagad es zīmēju gan lietas, gan cilvēkus, gan šos stāstus.

 Kā tiek popularizēts zīmols? Mums ir izveidota lapa Facebook, kā arī esam izveidojuši savu mājas lapu –  www.wukismuki.com  Instagram ir gan zīmola profils, gan arī mans personīgais profils, kurā arī tiek publicētas daudzas Wuki Smuki bildes. Vēl esam atrodami sociālajā tīklā Twitter, meklējiet @WukiSmuki.

 Kur iegādāties Wuki Smuki?  Visu mūsu produkciju var iegādāties mūsu mājas lapā, kā arī studijā uz vietas. Cilvēki var atnākt uz studiju un veikt arī pasūtījumus.

Foto: no zīmola arhīva 

You May Also Like

Leave a Reply