SEARCH

BAIBA TAMANE – “GRAFIKA”

Baibai ir 19 gadi un pagājušā gada vasarā viņa  absolvēja Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolu, Apģērbu dizaina nodaļu.  Pēc Baibas domām, skola savus studentus  dresē pamatīgi. Mācības neesot tās vieglākās, taču noteikti ir tā vērtas. Pirmā kolekcija tika realizēta kā diplomdarbs ar nosaukumu „BALTĀS NAKTIS” –  adītu bodiju grupa ar apjomīgām stāvapkaklēm.

“Beidzot skolu, nolēmu gadu izlaist, atpūsties no šūšanas, mākslas un saprast vai tieši apģērbu dizains ir tas, ar ko vēlos saistīt savu dzīvi. Rezultātā, sapratu, ka man ļoti pietrūkst viss, kas saistīts ar modi un apģērbu radīšanu”, stāsta Baiba.

Sākums –  Iesākumā tikai skicēju tērpus un modes zīmējumus, brīvā laika aizpildīšanai. Realīzējot vienu modeli, nolēmu strādāt tālāk pie kolekcijas tapšanas.

Iedvesmas avots kolekcijai – Kā iedvesmas avots „GRAFIKAI” bija šodien tik aktuālā mākslīgā āda jeb dermantīns. Man pašai šāds materiāls asociējas ar grundge un nedaudz roķīgu stilu. Centos to savienot ar ikdienišķākiem modeļiem, saglabājot uzsvaru tieši uz dermantīna elementiem. Kolekcija ir radīta mūsdienīgām jaunietēm. Ar tērpu palīdzību izceļot individualitāti un raksturu. Mākslīgā āda un stepēti audumi ir lieliski formu saturoši materiāli. Jau mācību procesa laikā skolā, secināju, ka tieši forma un apjoms ir nianse tērpos, kas piesaista manu uzmanību. Līdz ar to, uzsktu, ka ar to ir vērts strādāt.

Kolekcijas nosaukuma izvēle – Tērpi, manuprāt, veido nedaudz grafisku noskaņu. Gan kopējās kolekcijas krāsas, gan arī audumu savienojums. Līdz ar to, kolekcijas nosaukums ir tieši „GRAFIKA”. Kopumā esmu apmierināta ar savu pirmo patstāvīgo darbu. Priecē arī cilvēku interese par tērpiem un to iegādāšanos. Līdz ar to turpinu zīmēt un domāju strādāt tālāk.

*Manuprāt, Baibai ir izdevusies lieliska, mūsdienīga kolekcija, kuru drīz jau redzēsim mugurā Rīgas dāmām. Novēlu Baibai noteikti turpināt iesākto! UA 

Tērpi: Baiba Tamane

Foto: Rolands Boss

Modele: Anete Marija Saitere

Grims, matu sakārtojums: Laura Dimante 

You May Also Like

Leave a Reply