SEARCH

BEA BASIL

Tāpat kā BEA BASIL saimniecei Beatai, arī man Jugla zināmā mērā asociējas ar manu bērnību. Juglā dzīvoja mans vecaistēvs, pie kura es mēdzu vasarās ciemoties. Varu teikt, ka Jugla galīgi nav man sveša. Atnākot pēc vidusskolas uz Rīgu, sāku dzīvot Juglā patstāvīgi, nu jau aprit ceturtais gads.Pirms šīs kafejnīcas atvēršanas es domāju: „Žēl, ka manā rajonā nav kāda jauka vieta, kur pēc nogurdinošas darba dienas baudīt vakariņas vai svētdienas rītā palasīt žurnālu…” Tagad ir! :)) Ļoti priecājos par šo vietu, kas vienmēr savus ciemiņus sagaida ar īpašu viesmīlību un ļoti garšīgu ēdienu. BEA BASIL mēdzu rakstīt ne tikai rakstus blogam, bet arī studiju darbus. Jau pavisam drīz aizvadīšu tur laiku, rakstot maģistra darbu… Skolēni un studenti, BEA BASIL var apvienot lietderīgo ar patīkamo, jo pieejams ir bezmaksas wi-fi! :)) Vēlējos, lai arī jūs, lasītāji, uzzinātu par BEA BASIL, tāpēc lūdzu Beatu pastāstīt, ko vairāk par viņas burvīgo kafejnīcu!

„Sens sapnis par viesu uzņemšanu, garšīgu, veselīgu un skaisti pasniegtu ēdienu pamazām kļūst par patiesību. Sākotnēji fantazēju, vai radīt kafejnīcu, restorānu, viesnīcu vai viesu namu. Viesmīlība un ēdināšana vienmēr ir bijusi nozare, par kuru man mirdz acis. Vienmēr iztēlojos skaistas telpas, mežģīņu aizkarus, mierīgus, laimīgus, nesteidzīgus viesus, kuri bauda garšīgu kafiju, veselīgu ēdienu un saldu desertu… (Desertam ir jābūt saldam!:)) Manuprāt, Latvijā vēl ir daudz iespēju parādīt, ka ēst var lēnām, mierīgi un arī skaisti. Man tas ir ļoti svarīgi. Daudz esmu vērojusi un vienmēr ir ļoti paticis iet uz kafejnīcām un restorāniem, izbaudīt, novērtēt un pasapņot. Daudzas manas favorītes kafejnīcas ir patīkamas un Cafe&Resto Bea Basil noteikti ir kā papildinājums burvīgajām Rīgas vietām, nevis mana vēlme izveidot, kaut ko pavisam citādāku.

Kafejnīcas logo ir puķu podā augošs baziliks, jo man tuva ir daba, veselīgs un veģetārs uzturs. Priecājos par šāda simbola izvēli, jo puķu pods apvieno sevī veselību, skaistumu un dabiskumu. Baziliks ir skaists, labi smaržo, ir garšīgs un veselīgs ar divu krāsu toņiem – zaļu un violetu. Violetā krāsa pavisam nemanāmi, organiski ir „atnākusi” uz kafejnīcu un dzīvo maizes groziņos, galdautos, lentītēs, kafijas aparātā un sausajās lavandās…. Mūsu abu vārdi sākas ar B, tādā veidā Bea Basil apzīmē manus iniciāļus. BEA’ ir mana vārda pirmie burti – es lieliski iztieku tikai ar trim burtiem, jo daži manu vārdu mēdz sagrozīt un saka Beate. Otra daļa ‘BASIL’ – ( no angļu valodas baziliks ) pauž nozīmīgu lomu kafejnīcas ēdienkartē un interjerā. Kad ir bazilika sezona, tad uz katra galdiņa tas zaļo puķu podiņā kā dekors, kā arī daudzos ēdienos ir kā garšaugs, piedeva vai noformējums. Bieži mēs gatavojam paši savu debešķīgi gardo bazilika pesto.

Jugla un Juglēnieši ir pelnījuši šādu kafejnīcu. Te ir mana bērnības pasaule, te dzīvo, strādā, mācās un priecājas daudz jauku un interesantu cilvēku, katru dienu par to pārliecinos. Juglā ir skaisti ezeri, meži, reiz bija divas muižas un esot bijuši pat smalki restorāni Rīgas kungiem… tas bija ļoti sen. Arī tagad beidzot atkal kā senāk Juglas iedzīvotāji var izklaidēties, satikt draugus, svinēt svētkus un baudīt labu ēdienu un mājīgu gaisotni tepat. Es esmu pārliecināta, ka Jugla var kļūt vēl skaistāka. Man patīk šī sajūta, ka es esmu sakārtojusi nelielu Juglas stūrīti.”

Foto : Annika P.

Seko BEA BASIL:

Facebook – BeaBasil 

Twitter – BeaBasilCafe 

Instagram – BeaBasilCafe

You May Also Like

Leave a Reply