SEARCH

AMBIENTA

„Tavs stils ir tavs kapitāls.” – Iveta Garaissila, dizainere, veikala „AMBIENTA” īpašniece. Staigājot pa Tērbatas ielu, nevar nepamanīt Ivetas stilīgo veikaliņu „AMBIENTA”, kas piedāvā interesanta dizaina apģērbus. Ar apģērbu modelēšanu Iveta nodarbojas jau kopš 2002. gada… Aicināju Ivetu uz interviju, lai uzzinātu ko vairāk par viņas zīmolu un apģērbiem.

“Līdz šim visam es nonācu savu iekšējo sajūtu vadīta, tā ir liela mīlestība un patika pret to, ko dari visas dzīves garumā. Jau no agras jaunības mani saista apģērba dizains, bet, protams, ir bijuši arī visādi citādi darbi… Pēc izglītības esmu ekonomiste. No 2002. gada es sāku ieklausīties savā sirdsbalsī un sāku pievērsties jomai, kas mani saista. Sākotnēji, darbnīcā veidojām vieglo apģērbu kolekcijas, saražoto devām uz realizāciju veikaliem. Tas viss tika veidots tepat Rīgā. Pircējiem diez ko šis piedāvājums nepatika, gaidīja vairāk importa preci. Tā likās saistošāka. Pēc tam sekoja individuālais dizains un sadarbība ar reklāmas aģentūrām. Šuvām un vēl aiz vien šujam dažādus materiālus, veidojam apģērbu dizainus, ja tas ir nepieciešams. Pilnīgi loģisks turpinājums bija jaunākais veikums – veikals.

Komanda, kas vienmēr ar mani visus šos gadus ir bijusi kopā, protams, esmu es pati. Es vienmēr esmu tas dzinējspēks un vadītāja visam. Sākumā, kad vēl nebija darbnīca, tika nodarbinātas mājstrādnieces. Laika gaitā nodibinājās komanda, pamatā ir divas šuvēja un es. Šo gadu laikā mūsu rokraksti ir sastrādājušies līdz tādam līmenim, ka es pilnībā varu uzticēt viņām realizēt lielāko daļu apģērbu, bet mēdzu šūt arī pati…

Pēc manām domām, caur apģērbu cilvēks vispār parāda savu būtību un personību. Apģērbs ir kaut kas vairāk nekā tikai ikdienas neatņemama sastāvdaļa ķermeņa nosegšanai. Man vairāk tieši vienmēr ir bijis tuvs apģērbs sievietēm, jo es pati caur sevi parādu savu skatījumu uz modi un tās tendencēm. Pievērsties bērnu apģērbam arī ir mēģināts, bet nepamatotu iemeslu dēļ tas tika pārtraukts. Laikam tas vienkārši nebija saistoši. Ir doma, ka nākotnē varētu radīt nelielu apģērbu klāstu arī vīriešu auditorijai. Pagaidām tas ir tikai projekts domu līmenī, bet ļoti iespējams, ka piedāvāsim, kādu vīriešiem paredzētu kolekciju.
Runājot par audumiem, ko izmantojam mūsu kolekciju tapšanā… Daļa tiek iepirkta tepat Latvijā, bet ir arī audumu piegādātāji no Eiropas. Pārsvarā strādājam ar dabīgiem materiāliem. Kolekcijās dominē kokvilna, vilna, kā arī zīds, vasarā – lins. Iedvesma modeļiem un krāsām nāk ļoti spontāni, reizēm tas ir kāds redzēts sapnis, reizēm tas ir kāds redzējums dabā, vai vienkārši labs garastāvoklis.

Kolekcijas iedalās pa sezonām – pavasaris / vasara un rudens / ziema. Veikals tika atklāts ziemā, tāpēc arī pirmā, veikalā nopērkamā, kolekcija bija ziemas kolekcijas. Pašlaik ir iespējams iegādāties pavasarīgus apģērbu modeļus. Krāsu ziņā dominē zemes un pasteļtoņi. Pie šīs krāsu gammas domāju, ka pieturēsimies arī nākotnē. No katra apģērba modeļa piedāvājam ne vairāk kā 10 -15 eksemplārus.

Kolekcijas ir nopērkamas ne tikai mūsu veikalā (Tērbatas ielā 64), bet ir iespēja pasūtīt arī individuālos pasūtījumus. Cilvēki bieži vien grib radīt savu unikālo apģērba dizainu savam augumam, jautā pēc konsultācijas. Ja ļoti iepatīkas kāds konkrēts apģērba modelis no veikala klāsta, bet ir nepieciešama neliela apģērba korekcija, mēs to ļoti operatīvi veicam”. Atrodi savu unikālo stilu kopā ar „AMBIENTA”!

Foto: no zīmola arhīva 

You May Also Like

Leave a Reply